Vajina (dış dudak) Estetiği

Vajina (dış dudak) Estetiği
Doktora Danışın!

  Vajina (dış dudak) Estetiği Nedir?

  Tıbbi ismi vulvoplasti olan vajina dış dudak estetiği normalden fazla gelişen dış dudakların düzeltilmesi ve küçültülmesi için yapılan bir operasyondur. Vulvoplasti ameliyatı için bakireliğin bir önemi yoktur. Bakire olan kişilerde bu operasyona girebilirler. Ameliyat bölgesi kızlık zarının 2-3 cm altında kalır. Bu sebeple ameliyatta herhangi bir hasar görmesi olası değildir. Bu problem cinsel hayatı olmayan insanlarında başına gelebilir.

  Dış Dudak Sarkmaları

  Dış dudak sarkma ameliyatı cinsel hayatta yaşanan zorlanmaları da ortadan kaldırmaktadır. Bu sayede güzel bir görüntü elde etmenin yansıra cinsel hazzı da artırır. Günümüzde birçok kişi genital problemler ile karşılaşabilir. Bu tarz sorunlar ile karşılaşan kişiler vajina dış dudak estetiği yaptırarak hem doğal ve güzel bir görünüm elde ederler hem de sarkmalara bağlı olarak meydana gelen özgüven problemlerini aşmış olurlar.

  Dış Dudak Estetiği Nasıl Yapılır?

  Bu yöntemde tedaviler genellikle birbirine benzer. Vajina dış dudak estetiği çeşidi kişisel olarak belirlenir. Yani kişinin yaşına ve meydana gelen sarkmanın çokluğuna göre uygulanan yöntemler değişiklik gösterir. Eğer sarkma çok fazlaysa dudak germe ameliyatı yapılır. Ama sarkma  çok fazla değilse dış dudaklara dolgu yapmak yeterli olur. Bu sarkmaları tedavi etmek için herhangi bir ilaç tedavisi mevcut değildir. Bu ameliyatı iki şekilde yapmak mümkündür.

  Bu operasyonlarda iki farklı dolgu maddesi kullanılır. Birinci yöntemde hyaluronik asit dolgusu kullanılır. Bu dolgu dudak yüz estetiklerinde kullanılan dolgular ile aynıdır. Dolgunun kalıcılığı 6 ila 9 ay arasında değişir. Bu dolgunun su emme özelliği vardır. Bu özellik sayesinde kırışık olan cildi gererek daha dolgun gösterir. bu operasyonda lokal anestezi kullanılır. İkinci yöntemde yağ dolgusu uygulanır. Bu uygulamada göbek, basen gibi yağ katmanlarının yoğun olduğu bölgelerden bir miktar yağ alınarak dolgu yapılacak bölgeye enjekte edilir.

  Vajina Dış Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanır?

  Bu operasyon 18 yaşından büyük olan herkese yapılabilir. Kızlık zarı ameliyat bölgesinin 1-2 cm ilerisinde bulunur. Dolayısıyla kızlık zarına herhangi bir teması yoktur. Bunun dışında yaşlı genç her kadına vajina dış dudak estetiği yapılabilir. Bu problemler ile her kadının karşılaşma olasılığı vardır.

  Bu operasyon uzman hekimler tarafından yapıldığı zaman hem kısa süreli hem de hastalar açısından meşakkatsizdir. Bu sebeple her yaştan hasta için yapılmasında bir sakınca yoktur. Ama 18 yaş altı olan kişiler çocuk sayılacağından bu tarz ameliyatlara girmeleri uygun olmayacaktır.

  Dış Dudak Sarkması Neden Olur?

  Sarkmalar çeşitli sebeplerden ötürü olabilir. Bazen bu sorunlar doğuştan olur. Ama bu çok nadir görülen bir türdür. Çoğunlukla kilo alıp verme ve doğum yapma gibi sebeplere bağlı olarak meydana gelir. Bazen de bu sorunların ağda gibi vajinaya hasar veren şeyler sebebi ile olduğu görülür. Bu sebeplere bağlı olarak dış dudakta sarkma ve kırışmalar meydana gelebilir.

  Meydana gelen bu hasarlar kişilerde hem görüntü bozukluğuna hem de buna dayalı olarak özgüven problemlerine sebep olur. Bu durumdan muzdarip olan kişiler vajina dış dudak estetiği yaptırarak bu problemlerini ortadan kaldırmayı hedefler. Sebebi ne olursa olsun bu ameliyat sayesinde bu problemler tamamen ortadan kaldırılır.

  Dış Dudak Estetiği Sonrası Süreç Nasıldır?

  Lokal anestezi altında yapılan vajina dış dudak estetiği olan hastalar operasyon sonrası iki saat kadar klinikte kaldıktan sonra ayrılabilirler. Kişilere bölge temizliği ve pansumanı ile ilgili bilgi verilir. Olası ağrı ve enfeksiyonlara karşı antibiyotik ve ağrı kesiciler verilir.

  Çalışmak isteyen kişiler operasyonun ertesi günü işlerine dönebilirler. Ameliyat olduktan 24 saat sonra duş alınabilir. İki üç gün iç çamaşıra ped koymak daha konforlu ve rahat olmasına olanak tanır. En az iki hafta kadar spor ve aşırı hareketli aktivitelerden kaçınmak gerekir. Yaklaşık iki hafta içinde dikişler düşecektir. Dikişlerin düşmesinin ardından cinsel hayata dönülebilir.

  Vajina Dış Dudak Sarkması Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Genital estetik operasyonları birçok şekilde yapılabilir. Yöntemler arasında dolgu, çok sık tercih edilir. Eğer kişiler dolgu yaptırmayı tercih etmez ya da dış dudak sarkmasının aşırı sarkık olması dolgu yapmaya mani olabilir. Böyle durumlarda vajina dış dudak estetiği ameliyat ile halledilir. Bu sayede daha sıkı ve genç bir görünüm elde edilir.

  Bu operasyonda sarkık ve kırışık bölgeler alınır. Ameliyat sonrasında son derece düzgün ve gergin bir görüntü elde edilir. Eğer istenirse aynı operasyon içerisinde vajinoplasti ve labioplasti işlemleri de yapılabilir. Bu tercihler hastaların kendilerine bırakılır.

  Vajina Dış Dudak Sarkması Ameliyatı Neden İstenir?

  Genital problemler eskiden beri kadınları hem görünüş olarak kötü gösteren hem de bu kötü görüntüye bağlı olarak özgüven eksiklikleri yaşamalarını sağlayan problemlerdir. Bu problemler çoğunlukla doğum ya da hızlı kilo alıp verme gibi sebeplere bağlı olarak bazen de doğuştan olan sarkma ve kırışmalardır. Bu tarz durumlar ile karşı karşıya kalan kadınlar, vajina dış dudak estetiği yaptırmak isteyebilirler.

  Günümüzde bu tarz problemlerin önüne geçmek amacı ile bazı tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Uzman doktorlar tarafından uygulanan işlemler bu sorunlara kalıcı çözümler getirir. Bu sayede kadınlar eski ve güzel görünüşlerine tekrar kavuşarak kaybettikleri özgüvenlerini tekrar kazanırlar.

  Vajina Dış Dudakların Büyük Olması Sebepleri Nelerdir?

  Dış dudakların normalden fazla büyük olması birçok sebebe bağlı olabilir. Bu durum kimi zaman doğuştan olur. Ama bu durum nadiren karşılaşılan bir durumdur. Bu problemin rastlandığı hastalarda bazen de genetik yatkınlık olduğu görülür. Ama en sık rastlanan unsurların başında doğum yapmak vardır. Aynı zamanda ağda yapma kilo alıp verme gibi sebeplere bağlı olarak da dış dudak büyümesi meydana gelebilir. En sık aşırı kilolu kişilerde dış dudak sarkması görülür.

  Haddinden fazla olan sarkmalar ve büyüklük aşırı terleme ve aşırı enfeksiyon artışına sebep olur. Aynı zamanda bu sarkma vajinanın üzerinde bulunan hörgüç şeklindeki bölgede aşırı yağlanmaya dayalı olarak görüntü bozukluklarına sebep olur. Vajina dış dudak estetiği yapılarak bu bölgede meydana gelen yağlanma ve sarkmalar toparlanarak estetik bir görünüm elde edilir.

  Genital Bölgedeki En Sık Karşılaşılan Ana Sorunlar Nelerdir?

  Genital bölgede en sık rastlanılan sorunların başında dış dudak sarkması gelir. Bunun yansıra bu bölgede birçok sorunla karşılaşmak mümkündür. Aynı şekilde dış dudakta meydana gelen kırışıklık ve sönüklükler. İç dudağın büyük ve sarkmış halde olmasıdır.

  Genital bölgenin haddinden fazla koyu renkli olması. Vajina girişinin gereğinden fazla geniş olması. Doğum esnasında atılan dikişlerin izlerinin kalması ve kötü bir görüntüye sebep olması ve daha birçok sebep ile genital bölgeye işlem uygulanabilir.

  Vajina Dış Dudak Estetiği Fiyatları 2022

  Günümüzde vajina ile ilgili problemlere çok sık rastlanıyor. Bu sebeple vajina estetiklerine rağbet arttı. Vajina dış dudak estetiği fiyatları yapılan estetiğin çeşidine ve kişilerin durumuna göre değişebilir. Eğer vajinada meydana gelen sarkmalar çok fazla ise ve ameliyatta fazla işlem talep edilirse fiyatlar ona göre artar. Ama sarkmaların daha az olduğu durumlarda fiyat aralığı daha da düşecektir.

  TV Programları
  Son Yazılar
  Blog Yazılarımıza Göz Atın!
  HPV Virüsü Tedavisi

  Human Papilloma Virüsü (HPV) Nedir? Tıp alanında human papilloma virüsü olarak da tanımlanan hpv bakterisi doğrudan sinirlerimize yerleşen bir tür viral bakteridir. Bu nedenle hpv tedavisi özellikle el ve ayaklarımız üzerinden uygulanır. Çünkü bu bakteri doğrudan el ve ayak derimizden içeri girebiliyor. Birçok virüs tiplerinde olduğu gibi human papilloma bakterisi de sinsi bir şekilde ilerler. […]

  Daha Fazla
  Vajina Daraltma

  Vajina Daraltma Nedir? Genişlemiş ve sıkılığını kaybetmiş vajinaların eski haline getirilmesi için yapılan işlemlere vajina daraltma denir. Bu işlemler vajinayı daraltmak ve eski haline getirmek için yapılır. Vajina daraltma hem jinekolojik hem de kozmetik olarak ele alınır. Güzel Görünmek Güzel görünmek sadece dış görünüş olarak olmaz. Kişisel anlamda bakımlı olmak kadar özel gölge anlamında da […]

  Daha Fazla
  Vajina (dış dudak) Estetiği

  Vajina (dış dudak) Estetiği Nedir? Tıbbi ismi vulvoplasti olan vajina dış dudak estetiği normalden fazla gelişen dış dudakların düzeltilmesi ve küçültülmesi için yapılan bir operasyondur. Vulvoplasti ameliyatı için bakireliğin bir önemi yoktur. Bakire olan kişilerde bu operasyona girebilirler. Ameliyat bölgesi kızlık zarının 2-3 cm altında kalır. Bu sebeple ameliyatta herhangi bir hasar görmesi olası değildir. […]

  Daha Fazla
  Vajinal Beyazlatma

  Vajinal Beyazlatma Nedir? Genital bölgede meydana gelen kararmaları  gidermek amacı ile kişilerin başvurduğu bir yöntemdir. Lazer ile yapılan bu işlemden birçok hasta memnun kalınmış ve çokça tercih edilen bir yöntemdir. Genital bölgede meydana gelen kararmalar kişilerde özgüven eksikliğine sebep olabilir. Bu sebeple bu tarz yöntemlere başvurarak hem daha güzel bir görüntü elde edilir hem de […]

  Daha Fazla
  ThermiVa Nedir?

  ThermiVa Nedir? Eskiden beri genital problemler kadınların korkulu rüyaları haline gelmiştir. Bu sorunlar sebebi ile kadınlar hem görüntü olarak rahatsız olurlar hem de buna bağlı özgüven problemleri yaşayabilirler. Bu sebeplere dayalı olarak da genital estetik yöntemlerine başvurulur. Bu alanda birçok tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Genital bölgede meydana gelen sarkma ve kırışıklıklar gündelik hayatı kötü yönde etkiler. […]

  Daha Fazla
  Labioplasti

  Labioplasti Ameliyatı Nedir? Anotomik olarak labia majorler küçük dudak olarak bilinen labia minor ların üstünü örttüğü için dışarıdan bakıldığı zaman görülmez. Labia minorlar iki adettir. Klitorisin üstünde katlanarak pli şeklinde birleşir. Labiumlar da çeşitli sebeplerden dolayı sarkma ve genişlemeler meydana gelir. Bunu düzeltmek için labioplasti ameliyatı yapılır. İç dudak estetiği nedir? Basit bir dille anlatacak […]

  Daha Fazla
  Kürtaj

  Kürtaj (Küretaj) Nedir? Günümüzde gebelik sırasında kullanılan bir yöntem olan kürtaj yöntemi ile gebeliğin erken sonlandırılması mümkün olur. Aynı zamanda bu  yöntemin uygulanması ile birlikte istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması mümkündür. Günümüzde gebelik aşamasında bazı durumlarda annenin sağlığı gözetilerek hastalara bu tedavi yöntemi uygulanabilir. Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılır? Gebeliğin 10. Haftasına kadar kürtaj yapılabilir. Bunun yanı sıra […]

  Daha Fazla
  Genital Estetik

  Genital estetiği nedir? Doğum ya da uzun süreli cinsel birliktelik nedeni ile ortaya çıkan sorunlar nedeni ile genital estetik uygulanabilir. Bu tür yöntemlerin uygulanması ile birlikte genital bölgenin daha sıkı ve daha düzgün olması mümkün olur. Günümüzde bu tür tedavi yöntemleri ile genital bölgelerde meydana gelen bozulmaların ortadan kaldırılması sağlanır. Genital estetik ameliyatları nasıl yapılır? […]

  Daha Fazla
  Kızlık Zarı Dikimi

  Kızlık Zarı Nedir? Kadın üreme organında bulunan zarsı yapının yırtılması ile ortaya çıkan sorunlarının ortadan kaldırılması aşamasında kızlık zarı dikimi tercih edilir. Bu yöntemin uygulanması ile birlikte hastalarda sorunların ortadan kalkması mümkün olur. Kızlık Zarı Dikimi Ne Zaman Yapılmalıdır? Yırtılmış kızlık zar dikimi için belirli bir süre bulunmaz. Bunun yanı sıra aynı zamanda gerdek gecesinin […]

  Daha Fazla