Vajinal Beyazlatma

Vajinal Beyazlatma
Doktora Danışın!

  Vajinal Beyazlatma Nedir?

  Genital bölgede meydana gelen kararmaları  gidermek amacı ile kişilerin başvurduğu bir yöntemdir. Lazer ile yapılan bu işlemden birçok hasta memnun kalınmış ve çokça tercih edilen bir yöntemdir.

  Genital bölgede meydana gelen kararmalar kişilerde özgüven eksikliğine sebep olabilir. Bu sebeple bu tarz yöntemlere başvurarak hem daha güzel bir görüntü elde edilir hem de buna bağlı özgüven problemlerinden kurtulmuş olunur.

  Bu uygulamanın adına vajina beyazlatma demek yerine vulva renk açma demek terim olarak daha uygundur. Vulva kadınların kadın genital bölgesinin dış kısmına denir.

  Vulva renk açma işlemleri zamanla siyahlaşan ya da koyulaşan vulvanın renk tonunu açmak ve estetik olarak daha güzel bir görüntü elde etmek için yapılır. Tıbbi olarak hiperpigmentasyon olarak adlandırılır. Bu işlem genital bölge dışında vücudun farklı bölgelerine de uygulanır.

  Genital Bölge İşlemleri

  Genital bölge ile ilgili tedaviler son zamanlarda kadınlar tarafından sıkça araştırılan ve başvurulan operasyonlar halini almıştır. Bu bölge ile ilgili sorunlar artış gösterdikçe bu tedavilerde olan yoğunluk da her geçen gün fazlalaştı. Bu tedaviler arasında en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinin başında lazerle vajinal beyazlatma işlemleridir. Halk arasında bu isimle yaygın olan yöntem, vulva beyazlatma ismi ile de bilinir.

  Vajinal (Genital) Bölge Beyazlatma Nasıl Yapılır?

  Lazer teknolojisi ile birlikte uygulanan vajina beyazlatma işlemlerinde son yıllarda çok ciddi gelişmeler meydana gelmiştir. Lazer, termal etkisi sayesinde deriyi ısıtır. Yani kolajen sentezini arttırarak cildin soyulmasını sağlar. Yani eksfolyasyon yapar. Böylece derinin renginde %40 oranında açılma meydana gelir.

  İşlem tek seans şeklinde uygulanır. Çok kısa süren bir işlemdir. İşlem sonrasında herhangi bir acı hissedilmez ve kısıtlama yoktur. Hemen normal hayata dönülebilir.

  İlginizi Çekebilir  Vajina Daraltma

  Vajina (Vulva) Neden Kararır?

  Vulva, renk değişikliği ve kararmalara çok yatkın bir yapıya sahiptir. Bu sebeple bu bölgedeki kararmaların zamanla ortaya çıkması olasıdır. Özellikle yaşın ilerlememesi en sık rastlanan kararma sebeplerindendir. Aynı şekilde hormonal bozukluklar ve doğum sonrası da kararmaların meydana gelme olasılığı yüksektir.

  Vajinal Kararma Nedenleri

  Devamlı sentetik iç çamaşırlarının giyilmesi, günlük ped kullanımları, aşırı dar kıyafet giyilmesi, cilt ve PH dengesini bozan temizleyiciler, krem ve deodorantlar genital bölgenin dış tarafında kararmalara sebep olacak etkenler arasındadır.

  Aynı şekilde lazer epilasyon, tüy dökücü krem kullanımı ve ağda kullanımı da genital bölgede renk koyuluklarına sebep olabilir. genital bölgede meydana gelen kararmaların tamamı lazer ile vajina beyazlatma işlemi ile halledilir.

  Lazer ile Vajina Beyazlatma Sonrası

  Laver ile vajina beyazlatma işlemi sonrasında hastalarda ciddi yan etkiler izlenmemiştir. Bölgede çok hafif bir düzeyde kızarıklıklar meydana gelebilir. Aynı şekilde batma, yanma gibi şikâyetler de işlem sonrasında görülebilecek yan etkiler arasındadır.

  İşlem tamamlandıktan sonraki birkaç gün bölge daha fazla kararır ve kabuk tutar. Ardından soyularak deriden temizlenir. Bu işlem yapıldıktan sonra cinsel hayatta herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir.

   Lazerle Vajina Beyazlatma Riskleri var mı?

  Lazer ile vajina beyazlatma işleminin normalde herhangi bir zararı ve riski yoktur. Ama yanlış ve acemi hekim seçimi cilt yanmalarına sebep olabilir. Bu sebeple doktor seçimi konusunda son derece dikkatli olmak önemlidir.

  Eğer işleminizi uzman bir doktora yaptırırsanız herhangi bir sıkıntı çıkma olasılığı çok düşük bir ihtimaldir. Bu ihtimalde kişinin aşırı derecede hassas bir cilde sahip olması sonucu olabilir.

  Aynı şekilde lazer ışınlarının dozu ayarlanamayarak olması gerekenden düşük doz verildiği zaman da işlemin herhangi bir etkisi görülmez. Bu sebeple lazer yapılacak klinik ve hekim seçimine son derece dikkat edilmelidir.

  İlginizi Çekebilir  Kürtaj

  Vajina Beyazlatma Kalıcı Mı?

   Vulva dış etmenlere karşı son derece duyarlı bir yapıya sahiptir. Bu sebeple vajina beyazlatma işleminden sonra yeniden kararma olasılığı vardır. İşlem yapıldıktan sonra bölgeye dikkatli bir şekilde bakım yapılması yeniden koyulaşmanın önüne geçecektir.

  Tekrar renk koyulaşmasını engellemek ya da kararmayı geciktirmek için sağlıklı beslenmeye dikkat etmek gerekir. Aynı şekilde spor yapmak, kimyasal ağırlıklı ürünlerden kaçınmak ve pamuklu iç çamaşırı giymek gibi tedbirler alınarak da kararmanın önüne geçilebilir. Tam anlamıyla önüne geçilemese de kararma süresini uzatır.

  Hangi Durumlarda Genital Bölgenin Renk Koyulaşması Artar?

  Genital bölgedeki renk yoğunluğu özellikle yaşın ilerlemesi ile kendini daha çok belli eder. Aynı şekilde sigara kullanımı, gebelik ve doğum yapılması gibi etkenler bu karamalara sebep olan etkenlerin başında gelebilir.

  Genital bölge hijyen açısından dikkat edilmesi gereken bir bölgedir. Eğer temizliği dikkatli bir şekilde yapılmazsa yine kararmalar meydana gelebilir.

  Doğum kontrolü için alınan ilaçlarda kararmalara sebep olur. Bu kararmalar kadınlarda kötü görüntüye dayalı olarak özgüven problemlerine yol açar. Vajina beyazlatma operasyonları sayesinde kadınlar bu kötü görüntüden kurtularak eski özgüvenlerine kavuşmayı hedeflerler.

  Genital Alanın Renk Koyulaşması Hangi Hastalıklarda Olur?

  Bazı hastalıklar vajinanın rengini koyulaştırmaya sebep olabilir.  Bu hastalıklar;  Polikistik over sendromu, İnsülin direnci, Obesite (Şişmanlık), Cushing sendromu, Tiroid hastalıkları, Addison hastalığı, Adrenal bezde hormon salgılayan tümörlerdir.

  Vajina beyazlatma işlemlerine başlamadan önce herhangi bir hastalığın olup olmadığı kontrol edilmeli ve tedaviye buna göre başlanılmalıdır.

  Vajina (Vulva) Renk Açma Tedavileri

  Vulva renk açma tedavisinde uygulanan birçok yöntem vardır. Her klinikte farklı yöntem ile karşılaşmak mümkündür. Bu tedaviler; CO2 lazerler, Erbium yag lazerler, Q Switch lazerler, Renk açıcı mezoterapi ürünleri, Dermabrazyon ve Mikrodermabrazyon, Genital PRP, evde kullanılabilen solüsyonlardır.

  İlginizi Çekebilir  Kızlık Zarı Dikimi

  Hasta muayene edildikten sonra doktor hangi yöntemin uygun olduğuna karar verir ve bu tedavi yöntemi uygulanır. Uygulama esnasında herhangi bir acı olmaz.

  Genital estetik tedavileri arasında en basit olan işlem vajina beyazlatma işlemidir. Bu yöntem hem kalıcı hem de etkili bir yöntemdir. Bu tedavi sayesinde kişiler eski güzel görünüşlerine kavuşur.

  Genital Estetik Yaptıranlar

  Günümüzde genital estetik yaptıran kişilerin sayısı hızla artış gösteriyor. Eğer estetik yaptıran kişiler doktor konusunda dikkatli olmazlarsa, bu konuda hüsrana uğrayabilirler. Çünkü uzmanlık gerektiren bu işlem herhangi birinin yapabileceği bir iş değildir.

  Bu sebeple başvurduğumuz kliniğin yasal ve doktorun uzman olduğundan emin olmalıyız. Bu konuda şüphe duyduğunuz doktorlardan ve kliniklerden uzak durmak sağlığınız açısından çok daha faydalı olacaktır.

  Vajina Beyazlatma Fiyatları 2024

  Genital bölgeye yapılan estetik işlemler arasında vajina beyazlatma işlemi de yer alır. Bu işlem fiyatları kişilerin ihtiyaçlarına göre değişir. Doktor hastayı muayene ettikten sonra duruma göre operasyon şekli belirlenir.

  Fiyatlarda operasyon çeşidine ve yapılacak alana  göre belirlenmiş olur. Eğer kararma oldukça fazla ise fiyat buna göre artar. Özetle kararmanın yoğunluk ve genişlik durumuna göre seans sayıları belirlenir.

  Seans sayılarına göre de fiyat belirlenmiş olur. Bazı hastalarda sadece tek bir seans yeterli olabilir. Ama bazı hastaların renk yoğunluğu sebebi ile en az 2-3 seans gelmeleri gerekebilir.

  Bu tarz durumlar bölgedeki kararmanın aşırı derecede yoğun olduğu durumlarda olur. Bu hastalar vajina beyazlatma işlemleri için daha fazla seans ve buna bağlı olarak daha fazla fiyat ile karşı karşıya kalırlar.

  TV Programları
  Son Yazılar
  Blog Yazılarımıza Göz Atın!
  HPV Virüsü Tedavisi

  Human Papilloma Virüsü (HPV) Nedir? Tıp alanında human papilloma virüsü olarak da tanımlanan hpv bakterisi doğrudan sinirlerimize yerleşen bir tür viral bakteridir. Bu nedenle hpv tedavisi özellikle el ve ayaklarımız üzerinden uygulanır. Çünkü bu bakteri doğrudan el ve ayak derimizden içeri girebiliyor. Birçok virüs tiplerinde olduğu gibi human papilloma bakterisi de sinsi bir şekilde ilerler. […]

  Daha Fazla
  Vajina Daraltma

  Vajina Daraltma Nedir? Genişlemiş ve sıkılığını kaybetmiş vajinaların eski haline getirilmesi için yapılan işlemlere vajina daraltma denir. Bu işlemler vajinayı daraltmak ve eski haline getirmek için yapılır. Vajina daraltma hem jinekolojik hem de kozmetik olarak ele alınır. Güzel Görünmek Güzel görünmek sadece dış görünüş olarak olmaz. Kişisel anlamda bakımlı olmak kadar özel gölge anlamında da […]

  Daha Fazla
  Vajina (dış dudak) Estetiği

  Vajina (dış dudak) Estetiği Nedir? Tıbbi ismi vulvoplasti olan vajina dış dudak estetiği normalden fazla gelişen dış dudakların düzeltilmesi ve küçültülmesi için yapılan bir operasyondur. Vulvoplasti ameliyatı için bakireliğin bir önemi yoktur. Bakire olan kişilerde bu operasyona girebilirler. Ameliyat bölgesi kızlık zarının 2-3 cm altında kalır. Bu sebeple ameliyatta herhangi bir hasar görmesi olası değildir. […]

  Daha Fazla
  Vajinal Beyazlatma

  Vajinal Beyazlatma Nedir? Genital bölgede meydana gelen kararmaları  gidermek amacı ile kişilerin başvurduğu bir yöntemdir. Lazer ile yapılan bu işlemden birçok hasta memnun kalınmış ve çokça tercih edilen bir yöntemdir. Genital bölgede meydana gelen kararmalar kişilerde özgüven eksikliğine sebep olabilir. Bu sebeple bu tarz yöntemlere başvurarak hem daha güzel bir görüntü elde edilir hem de […]

  Daha Fazla
  ThermiVa Nedir?

  ThermiVa Nedir? Eskiden beri genital problemler kadınların korkulu rüyaları haline gelmiştir. Bu sorunlar sebebi ile kadınlar hem görüntü olarak rahatsız olurlar hem de buna bağlı özgüven problemleri yaşayabilirler. Bu sebeplere dayalı olarak da genital estetik yöntemlerine başvurulur. Bu alanda birçok tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Genital bölgede meydana gelen sarkma ve kırışıklıklar gündelik hayatı kötü yönde etkiler. […]

  Daha Fazla
  Labioplasti

  Labioplasti Ameliyatı Nedir? Labioplasti, kadın cinsel organlarının dış kısımlarından biri olan labia minora veya labia majora dudaklarının şeklini veya boyutunu değiştirmek için yapılan bir cerrahi işlemdir. Labioplasti genellikle estetik veya işlevsel amaçlarla labioplasti yapılır. Labioplasti Neden Tercih Edilir? Kadınların cinsel organlarının dış kısımlarını değiştirmeyi amaçlayan bir cerrahi işlem olan labioplasti, belirli durumlarda ve kişinin tercihlerine […]

  Daha Fazla
  Kürtaj

  Kürtaj Nedir? Günümüzde gebelik sırasında kullanılan bir yöntem olan kürtaj yöntemi ile gebeliğin erken sonlandırılması mümkün olur. Aynı zamanda bu  yöntemin uygulanması ile birlikte istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması mümkündür. Günümüzde gebelik aşamasında bazı durumlarda annenin sağlığı gözetilerek hastalara bu tedavi yöntemi uygulanabilir. Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılır? Gebeliğin 10. Haftasına kadar kürtaj yapılabilir. Bunun yanı sıra aynı […]

  Daha Fazla
  Genital Estetik

  Genital estetik nedir? Genital estetik, cinsel organların görünümünü ve işlevselliğini iyileştirmek için cerrahi veya cerrahi olmayan işlemleri içeren bir tıbbi alandır. Bu tür operasyonlar, cinsel işlev bozuklukları, estetik kaygılar, doğuştan gelen anormallikler veya travma sonrası iyileşme gibi çeşitli nedenlerle genital estetik yapılabilir. Genital estetik işlemlerden biri, labia minora veya majora’nın düzeltilmesidir. Kişinin labia minora’sının büyüklüğü […]

  Daha Fazla
  Kızlık Zarı Dikimi

  Kızlık Zarı Dikimi Nedir? Tıbbi olarak himenoplasti olarak da adlandırılan kızlık zarı dikimi, kadının kızlık zarını yeniden oluşturur veya düzeltir. Kültürel veya dini nedenlerle, özellikle bazı toplumlarda bekaretin simgesi olarak görülen kızlık zarının yeniden yapılması istenir. Kızlık zarı dikimi genellikle lokal anestezi altında yapılır. Cerrah, kızlık zarı dikimi için vajinanın içerisindeki dokudan veya kızlık zarının […]

  Daha Fazla