ThermiVa Nedir?

ThermiVa Nedir?
Doktora Danışın!

  ThermiVa Nedir?

  Eskiden beri genital problemler kadınların korkulu rüyaları haline gelmiştir. Bu sorunlar sebebi ile kadınlar hem görüntü olarak rahatsız olurlar hem de buna bağlı özgüven problemleri yaşayabilirler. Bu sebeplere dayalı olarak da genital estetik yöntemlerine başvurulur. Bu alanda birçok tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Genital bölgede meydana gelen sarkma ve kırışıklıklar gündelik hayatı kötü yönde etkiler. Bu sebeple kadınlar bu tarz estetik ameliyat yöntemlerini araştırırlar.

  ThermiVa en çok tercih edilen yöntemler arasında gelir. Bu yöntem iç ve dış dudak estetiğinde uygulanan AMELİYATSIZ bir uygulamadır. Bu operasyonda radyo frekans enerjisi kullanılarak son derece etkili bir vajina daraltma ve toparlama işlemi yapılır. Bu alanda teknolojinin en son ürünü olan bu yöntem son derece etkili bir tedavidir. Birçok hastanın memnun kaldığı ThermiVa yöntemi kadınlar tarafından en çok tercih edilen genital estetik yöntemi halini almıştır.

  ThermiVa Nasıl Çalışır?

  Bu yöntem iç genital alana (genital alanın tamamına) ve dış genital bölgeye uygulanır. Operasyon, tedavi edilecek bölgenin genişleme ve hasar görme durumuna göre tek bir işlem 20 ila 30 dakika arasında sürer. Uygulama esnasında panel üzerinden ısı kontrolü yapılır. Bu sayede dokunun haddinden fazla ısınması engellenir. İşlem sırasında doku üzerine jel sürülerek radyo frekans enerjisinin aktif bir şekilde yayılması sağlanır.

  İşlemde genital bölgedeki istenmeyen fazla deri ve kırışıklıklar yok edilir. Böylece vajina istenilen görüntüyü kazanır. Genital estetik olan kişilerde vajinanın estetikli olduğu fark edilmez. Tamamen doğal bir görünüm kazanır. ThermiVa yöntemi yapılan işlemin kolaylığı sebebi ile en çok tercih edilen yöntemdir.

  ThermiVa ile Hangi İşlemler Yapılabilir?

  Bu yöntem hem kolaylık hem de ağrısız olması açısından diğer operasyonlardan daha çok tercih edilir. Genital estetiklerin çoğu bu uygulamaya dâhil edilebilir. Örneğin; vajina daraltma işlemi bu yöntem kullanılarak yapılır. Aynı şekilde iç dudak estetiği, dış dudak estetiği de bu yöntem ile yapılır. Yine bu yöntem ile orgazm sorunları tedavi edilir. Vajina kuruluğu rahatsızlığı olan kişilerde bu yöntem ile tedavi edilir. İdrar kaçırma problemi için başvuran kadınlar da bu yöntem ile tedavi edilebilir.

  İlginizi Çekebilir  Vajina (dış dudak) Estetiği

  Kısaca genital rahatsızlıkların çoğu thermiVa yöntemi ile tedavi edilir. Bu yöntem diğer bütün yöntemlere nazaran daha gelişmiş bir teknoloji ile yapılır. Tamamen acısız olan tedavi estetik anlamında da son derece güzel bir görünüm elde edilmesini sağlar. Bu güzel görüntünün yanında doğal görünümde kaybedilmez.

  ThermiVa Kimlere Uygulanır?

  Kimlere uygulanır, sorusunu cevaplamak için öncelikle kimlere uygulanmaz sorusunu cevaplamak gerekir. ThermiVa yöntemi 18 yaş altı genç yaş gruplarına uygulanmaz. Aynı şekilde gebelik durumu olan kişilere uygulanması da pek önerilmez.

  Kişilere smear testi yapılır. Bu test sonucunda; anormal derecede hücre olduğu görülen kişilere, aktif HPV ve HSV lezyonu olan kişilere, psikolojik sorunu olan kişilere ve genital bölge kanseri olan ya da kansere yatkınlığı olan kişilere uygulanmaz. Bu sayılanların dışında yer alan herkese bu yöntem uygulanabilir. Herhangi bir sakıncası yoktur.

  ThermiVa Uygulaması Kaç Seans Yapılmaktadır?

  Bu tedavi kişinin ihtiyacına ve beklentisine göre tek seans olarak yapılabildiği gibi genellikle 2-3 seans yapılır. Bu seansların arası yaklaşık olarak 1-1,5 ay kadardır. Ama bazı durumlara göre bu seanslar uzatılabilir veya sıklaştırılabilir . Sarkma ve kırışmaların yoğun olması durumunda doktorunuz uygun görürse seans sayıları artırılır.

  Aynı şekilde fazladan seans almayı kişiler de talep edebilirler. Uzman hekim durumu değerlendirir. Eğer yapılmasında bir mani ve sakınca görülmezse doktor kontrolü altında seanslar uzatılır.

  ThermiVa Sonuçları Ne Zaman Belli Olur?

  Tedavi sonuçları tedavi esnasında bile kendini belli eder. Yani ThermiVa tedavisi olan kişiler tedavi biter bitmez gözle görülür bir değişim ile karşı karşıya kalırlar. Tedavi hemen etkisini gösterir. Üzerinden 2 hafta gibi bir süre geçen hastalar tedavi sonuçlarını çok daha net bir şekilde görürler. Sonuçlar çok daha belirgin bir hal alır.

  İlginizi Çekebilir  Labioplasti

  Ameliyat olmayan ama ameliyat etkisi yaratan bir uygulamadır. Tek farkla ki, bu uygulama da ameliyatta olduğu gibi ağrı ve sızılar söz konusu değildir. Aksine hem ağrısız hem de hastalar açısından son derece meşakkatsizdir. Tedavi sonrası birkaç saat içinde hastalar normal hayatlarına dönerler.

  ThermiVa seanslarında ağrı olur mu?

  Bu işlemlerde lokal anestezi krem ya da genel anestezi çeşitlerinin hiçbirine gerek duyulmaz. Çünkü işlemler esnasında hiçbir ağrının olması söz konusu olmaz. Tam anlamı ile ağrısız bir tedavi olduğunu söylemek mümkündür. Tedavi esnasında verilen radyo frekans enerjisi sebebi ile bölgede hafif yanma meydana gelebilir. Ama bu acı duyulacak seviyede değildir.

  Hastalar ThermiVa operasyonu esnasında ve sonrasında herhangi bir acı duymazlar. Diğer genital estetik yöntemlerine göre daha gelişmiş ve özel bir yöntem olduğu için, onlarda görülen yan etki ve ağrıların hiçbiri bu tedavi yönteminde görülmez. Aksine son derece acısız ve meşakkatsiz bir tedavi süreci geçirilir.

  ThermiVa ile Vajina Daraltmanın Lazerle Vajina Daraltmadan Farkı Nedir?

  Kontrollü bir radyo frekans uygulaması olan ThermiVa tedavisinde, probun üzerinde bulunan özel termostatlar ile hem probda oluşan hem de vajina içinde oluşan ısı tam anlamı ile bellidir. Ama lazerli tedavi sisteminde ısı ayarı dikkatli bir şekilde ayarlanması gerekir. Thermiva tedavisinde homojen bir uygulama yapmak mümkündür. Aynı şekilde bu uygulama tamamen acısızken lazer uygulamasında ağrı ve acılar olasıdır. Bu yöntemle, lazerin erişemediği iç ve dış dudak dokularına ulaşılır ve küçültme ve toparlanma yapılır. En önemlisi ise Thermiva ile yapılan işlemler çok daha uzun süre kalıcılık gösterir. Özetle lazerden daha gelişmiş ve daha iyi bir yöntemdir. Bu yöntem beraberinde getirdiği kolaylıklar sayesinde hastalar tarafından çok daha fazla tercih edilen bir yöntemdir.

  İlginizi Çekebilir  Vajinal Beyazlatma

  ThermiVa Seans Süresi Ne Kadardır?

  Seans sayıları hastaların durumuna göre belirlenen ThermiVa ameliyatsız vajina daraltmanın her seansı yaklaşık olarak 30 dakika sürer. Seanslar ağrısız geçtiği için sonrasında hemen normal hayat dönmek mümkündür. Bazen seanslar hastanın durumuna göre uzayabilir. Eğer genital bölgedeki genişleme ve sarkmanın boyutu haddinden fazla ise seans süreleri iki katına çıkabilir.

  Aynı şekilde sarkma ve büyüme durumu az olan hastaların seans süreleri çok daha düşük olabilir. Özetle seans süreleri için de hastanın durumuna göre belirlenir demek mümkündür. Doktor her seansı kişinin durumuna göre uzatabilir ya da kısaltabilir.

  ThermiVa Fiyatları 2024

  Vajina estetiği, iç ve dış dudak düzeltme ya da benzer tedavilere göre ThermiVa tedavi fiyatları değişir. Minimum 2 seans olan tedavinin her seansı için ayrı para ödemesi yapılır. Her seans için farklı ücretler talep edilebilir.

  Aynı şekilde aşırı sarkmış ve hasar görmüş vajinalarda fiyat artışı olurken daha az hasar görme durumuna göre fiyatlarda değişiklik olur. Yani genel itibarı ile bakıldığı zaman fiyatların kişilerin durumlarına göre belirlenir. Hasta ne kadar fazla ThermiVa seansı alması gerekiyor ise ona göre fiyat belirlenir.

  TV Programları
  Son Yazılar
  Blog Yazılarımıza Göz Atın!
  HPV Virüsü Tedavisi

  Human Papilloma Virüsü (HPV) Nedir? Tıp alanında human papilloma virüsü olarak da tanımlanan hpv bakterisi doğrudan sinirlerimize yerleşen bir tür viral bakteridir. Bu nedenle hpv tedavisi özellikle el ve ayaklarımız üzerinden uygulanır. Çünkü bu bakteri doğrudan el ve ayak derimizden içeri girebiliyor. Birçok virüs tiplerinde olduğu gibi human papilloma bakterisi de sinsi bir şekilde ilerler. […]

  Daha Fazla
  Vajina Daraltma

  Vajina Daraltma Nedir? Genişlemiş ve sıkılığını kaybetmiş vajinaların eski haline getirilmesi için yapılan işlemlere vajina daraltma denir. Bu işlemler vajinayı daraltmak ve eski haline getirmek için yapılır. Vajina daraltma hem jinekolojik hem de kozmetik olarak ele alınır. Güzel Görünmek Güzel görünmek sadece dış görünüş olarak olmaz. Kişisel anlamda bakımlı olmak kadar özel gölge anlamında da […]

  Daha Fazla
  Vajina (dış dudak) Estetiği

  Vajina (dış dudak) Estetiği Nedir? Tıbbi ismi vulvoplasti olan vajina dış dudak estetiği normalden fazla gelişen dış dudakların düzeltilmesi ve küçültülmesi için yapılan bir operasyondur. Vulvoplasti ameliyatı için bakireliğin bir önemi yoktur. Bakire olan kişilerde bu operasyona girebilirler. Ameliyat bölgesi kızlık zarının 2-3 cm altında kalır. Bu sebeple ameliyatta herhangi bir hasar görmesi olası değildir. […]

  Daha Fazla
  Vajinal Beyazlatma

  Vajinal Beyazlatma Nedir? Genital bölgede meydana gelen kararmaları  gidermek amacı ile kişilerin başvurduğu bir yöntemdir. Lazer ile yapılan bu işlemden birçok hasta memnun kalınmış ve çokça tercih edilen bir yöntemdir. Genital bölgede meydana gelen kararmalar kişilerde özgüven eksikliğine sebep olabilir. Bu sebeple bu tarz yöntemlere başvurarak hem daha güzel bir görüntü elde edilir hem de […]

  Daha Fazla
  ThermiVa Nedir?

  ThermiVa Nedir? Eskiden beri genital problemler kadınların korkulu rüyaları haline gelmiştir. Bu sorunlar sebebi ile kadınlar hem görüntü olarak rahatsız olurlar hem de buna bağlı özgüven problemleri yaşayabilirler. Bu sebeplere dayalı olarak da genital estetik yöntemlerine başvurulur. Bu alanda birçok tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Genital bölgede meydana gelen sarkma ve kırışıklıklar gündelik hayatı kötü yönde etkiler. […]

  Daha Fazla
  Labioplasti

  Labioplasti Ameliyatı Nedir? Labioplasti, kadın cinsel organlarının dış kısımlarından biri olan labia minora veya labia majora dudaklarının şeklini veya boyutunu değiştirmek için yapılan bir cerrahi işlemdir. Labioplasti genellikle estetik veya işlevsel amaçlarla labioplasti yapılır. Labioplasti Neden Tercih Edilir? Kadınların cinsel organlarının dış kısımlarını değiştirmeyi amaçlayan bir cerrahi işlem olan labioplasti, belirli durumlarda ve kişinin tercihlerine […]

  Daha Fazla
  Kürtaj

  Kürtaj Nedir? Günümüzde gebelik sırasında kullanılan bir yöntem olan kürtaj yöntemi ile gebeliğin erken sonlandırılması mümkün olur. Aynı zamanda bu  yöntemin uygulanması ile birlikte istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması mümkündür. Günümüzde gebelik aşamasında bazı durumlarda annenin sağlığı gözetilerek hastalara bu tedavi yöntemi uygulanabilir. Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılır? Gebeliğin 10. Haftasına kadar kürtaj yapılabilir. Bunun yanı sıra aynı […]

  Daha Fazla
  Genital Estetik

  Genital estetik nedir? Genital estetik, cinsel organların görünümünü ve işlevselliğini iyileştirmek için cerrahi veya cerrahi olmayan işlemleri içeren bir tıbbi alandır. Bu tür operasyonlar, cinsel işlev bozuklukları, estetik kaygılar, doğuştan gelen anormallikler veya travma sonrası iyileşme gibi çeşitli nedenlerle genital estetik yapılabilir. Genital estetik işlemlerden biri, labia minora veya majora’nın düzeltilmesidir. Kişinin labia minora’sının büyüklüğü […]

  Daha Fazla
  Kızlık Zarı Dikimi

  Kızlık Zarı Dikimi Nedir? Tıbbi olarak himenoplasti olarak da adlandırılan kızlık zarı dikimi, kadının kızlık zarını yeniden oluşturur veya düzeltir. Kültürel veya dini nedenlerle, özellikle bazı toplumlarda bekaretin simgesi olarak görülen kızlık zarının yeniden yapılması istenir. Kızlık zarı dikimi genellikle lokal anestezi altında yapılır. Cerrah, kızlık zarı dikimi için vajinanın içerisindeki dokudan veya kızlık zarının […]

  Daha Fazla