AKADEMİK GEÇMİŞİ

Dr. Burcu Kardaş Arslan, çocukluğundan beri hedefi olan doktorluk mesleğii için eğitimine  Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladı ve 1998 yılında üniversiteyi bitirdikten sonra Almanya’da Köln Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana bilim dalında ihtisasa kabul edildi. . Yurt dışında farklı disiplinlerde, alanında uzman hocalarla çalışarak yeni teknikler öğrenmenin yanında vakalara çok yönlü bakma alışkanlığı kazandı. Buradaki eşsiz tecrübelerin ardından Amerika’ya giderek Detroit’te Wayne State Üniversitesi’nde çeşitli alanlarda çalışmalarına devam etti. İhtisası süresince İnfertil (kısır) hastalarda VEGF molekülünün IVF (tüp bebek) başarısı üzerine olan etkileri ve Endometriozisli hastalarda foliküler sıvı VEGF konsantrasyonlarının karşılaştırılması ile ilgili araştırmalara katıldı.

Multi disipliner bakış açısını, yurt dışında edindiği tecrübelerle daha da perçinleyen Dr. Burcu Kardaş Arslan, Türkiye’ye dönüş yaparak, 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nden Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlık diplomasını aldı. Yurt içi ve yurt dışı tecrübelerinin üzerine, özel bir klinikte “Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı” olarak çalıştıktan sonra 2006 yılında kendi kliniğini kurdu.

BURCU KARDAŞ ARSLAN HAKKINDA

2006 yılından dan beri hastalarının bu özel yolculuğunda yanlarında yer alarak destekleyici ve sorun çözücü bir rol üstlenen Dr. Burcu Kardaş Arslan, açık iletişimin gücüne inandığından, uygulanması gereken işlemler hakkındaki prosedürleri Nişantaşı’ndaki kliniğinde tüm şeffaflığıyla hastalarına aktarmaya devam ediyor.

İşini tutkuyla ve titizlikle yapan Dr. Burcu Arslan’ın Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzmanlaşmasının en güçlü sebeplerinin başında, dünyaya gözlerini açacak bir bebeğin doğum anından ebeveynlerinin kucağına bırakılacağı ana kadarki mucizevi sürece tanıklık etmek, oluşabilecek riskleri ön görerek doğumun sorunsuz şekilde gerçekleşmesini sağlamak ve binlerce hayata dokunarak umutları yeşertmek geliyor.

Dr. Burcu Kardaş Arslan, hem bir anne hem de bir kadın olarak, hemcinslerinin kendi bedenleriyle ilgili alacakları her kararda, önce kendi sağlık ve mutluluklarını düşünerek adım atmaları gerektiğine inanıyor. Ve bu felsefeyle, hastalarını uzmanlığı alanındaki her konuda bilinçlendirerek, jinekoloji ve genital bölge estetiği üzerine yıllardır süregelen tabuları birer birer yıkıyor ve bu konularda öncü oluyor.

Dr. Burcu Kardaş Arslan, her gün hastalarının kafalarında oluşan onlarca soruyu içtenlikle yanıtlamaya, tedavi işlemlerinin yanında korkularını gidermeye ve onları dikkatlice dinleyerek bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle cesaretlendirmeye devam ediyor.

Hastalarını rutin kontrollerle takip edip, onların daha mutlu, sağlıklı ve korkularından arınmış bir şekilde hayatlarına devam etmelerini sağlayan Dr. Burcu Kardaş Arslan, Nişantaşı’ndaki kliniğinde sizi yeni başlangıçlar yapmaya davet ediyor…

 

Uzmanlık Alanları

  • Kadın Hastalıkları & Doğum
  • Gebelik Sonlandırma
  • Genital Bölge Estetiği
  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Cinsel yolla bulaşan hastalıklar
  • İdrar kaçırma tedavileri
  • Menapoz dönemi ve ant- aging uygulamalar