Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikimi
Doktora Danışın!

  Kızlık Zarı Nedir?

  Kadın üreme organında bulunan zarsı yapının yırtılması ile ortaya çıkan sorunlarının ortadan kaldırılması aşamasında kızlık zarı dikimi tercih edilir. Bu yöntemin uygulanması ile birlikte hastalarda sorunların ortadan kalkması mümkün olur.

  Kızlık Zarı Dikimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

  Yırtılmış kızlık zar dikimi için belirli bir süre bulunmaz. Bunun yanı sıra aynı zamanda gerdek gecesinin akabinde 7 ile 10 gün içerisinde dikim yapılabilir. Bunun yanında dikim için aynı zamanda uzun süre cinsel ilişkiye girmek de ameliyat için bir sorun oluşturmaz.

  Kızlık zar anatomik yapısı nasıldır?

  Genellikle mukoza yapısında olan bu zarın aynı zamanda oldukça küçük ebatlarda ve kalınlıkta olduğu söylenebilir. Günümüzde bu tür işlemlerin hassas bir şekilde uygulanması ile birlikte vajina girişinde oluşan yırtılmaların ortadan kaldırılması mümkün olur.

  Kızlık zar her kadında aynı mıdır?

  Bu tür yapının her kadında aynı olmadığı söylenebilir. Aynı zamanda bu tür tedavi imkanları ile değişik kadın hastalarda başarılı sonuçların elde edilmesi mümkün olur. Günümüzde bazı kadınlarda çok daha ince zar bulunmakla birlikte bu tür zarın olmadığı durumlar da görülebilir.

   

  Kaç çeşit /tip kızlık zarı vardır?

  Bu tip kızlık zarlarının birkaç farklı çeşidi bulunmakla birlikte en bilinen çeşidi ise anunal denilen ve ortasında yuvarlak bir boşluk olan çeşididir. Günümüzde genellikle en çok görülen zar çeşidi bu olmakla birlikte aynı zamanda farklı çeşitlerde zar bulunur.

  Kızlık zarı muayene bulguları doktoru tarafından kişiye nasıl tarif edilir?

  Bu tür tedaviler için öncelikle doktorun gerekli muayeneyi yapması gerekir. Akabinde eğer gerek duyulur ise tedavi uygulanır. Tedavi aşamasında doktorun geçerli sorun ile ilgili hastaya gerekenleri söylemesi gerekir. Bunun yanı sıra kızlı zarı dikim ile ilgili gerekli bilgilendirmenin yapılması gerekir.

  Kızlık zarı muayenesi neden yapılır?

  Kadınlarda çeşitli sorunların habercisi de olabilen bu tür muayeneler aynı zamanda cinsel sağlık açısından da önem taşır. Günümüzde insanların bu tür beklentilerinin karşılanması aşamasında tedavi yöntemi olarak muayene yapılarak gerektiğinde dikim yapılabilir.

  Kızlık zarı yırtılması, kanaması nasıl olur?

  Cinsel ilişki sırasında zarın yırtılması ile birlikte pembemsi bir kan akışı olur. Bu kanama küçük kanamalar şeklinde olup, hastanın acı hissetmesi normaldir. Yırtılma sonrasında genellikle daha farklı kanamalar da görülebilir.

  İlginizi Çekebilir  Labioplasti

  Esnek yapıda kızlık zarı ilk cinsel ilişkide kanar mı?

  Halk arasında yaygın bir inanış olmakla birlikte ilk ilişki sırasında kanama beklenir. Oysa bazı hastalarda elastik bir yapıda olan kızlık zarlarında ilk ilişki sırasında kanamaması durumu görülebilir. Esnek yapıda olan bu zarın aynı zamanda cinsel ilişki sırasında yırtılması sık görülen bir durum olmakla birlikte bazı zamanlarda bu görülmez.

  İlk cinsel ilişki sonrası ne kadar kanama olur?

  İlk ilişki sırasında meydana gelen kanama genellikle 3 ya da 4 gün sürer ve sonlanır. Sonrasında ise eğer esnek bir yapı var ise kanamanın çok az olduğu görülür. Bunun dışında yırtığa bağlı olarak kanamanın birkaç saat içerisinde sonlandığı da görülür. Günümüzde kızlık zar dikimi bu tür nedenlerden dolayı meydana gelebilir.

  İlk cinsel ilişki sonrası kanama ne zaman durur?

  İlk ilişki sonrasında zarın ne kadar yırtıldığına bağlı olarak hastaların tedavisinin sağlanması mümkün olur. Bunun yanında bazı hastalarda 3 güne kadar kanamalar olmakla birlikte eğer esnek bir zar yapısı var ise kanamanın çok az olması ve aynı zamanda 3 ya da 4 saat sürmesi görülür.

  Cinsel birliktelik dışında kızlık zar nasıl bozulur?

  Bazı hastalarda ağır kaldırma gibi nedenlerin yanı sıra fiziksel nedenlerden dolayı kızlık zarının kanaması olabilir. İlla ki cinsel ilişki ile kızlık zarda kanaması olmaz. Bunun dışında da çeşitli nedenlerden dolayı kanama olabilir. Kızlık zar dikimi gerekebilir.

  Kızlık Zar Dikimi Mümkün mü?

  Günümüzde uygulanan tedavi yöntemlerinin sağladığı avantajları ile kızlık zarı dikim ile mümkün olur. Aynı zamanda hastaların tedavisi aşamasında bu tür ihtiyaçların karşılanması için basit ve etkili yöntemleri ön plana çıkar.

  Kızlık Zar Dikimi Yöntemleri

  Flep yöntemi başta olmak üzere aynı zamanda kızlık zarı dikim aşamasında mikro cerrahi yöntemleri uygulanır. Bunun yanında dikim aşamasında vajina daraltma uygulamaları da tercih edilen yöntemler arasında yer alır.

  Kızlık zarı dikimi ücreti ne kadar?

  Kızlık zarı dikim ücretleri genellikle 3000TL ile 6000TL arasındadır. Kızlık zarı onarımında farklı teknikler uygulanabildiği gibi lazer veya cerrahi işlemler yapılabilmektedir, bu yüzden fiyat farklılığı olabilir. Fiyatlandırma kullanılacak tekniğe göre işlemin geçici veya kalıcı yöntem ile yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir.

  İlginizi Çekebilir  HPV Virüsü Tedavisi

  Kızlık zar dikildiği belli olur mu?

  Bu işlem kanama görülmesi amacıyla yapılır. İyileşme tamamlandıktan sonra birliktelik sağlandığı takdirde partner tarafından anlaşılamaz.

  Kızlık zar dikimi kesin kanar mı?

  Deneyimli uzman bir hekim tarafından uygun teknikler kullanılarak yapıldığı takdirde kanaması garantili olan işlemlerdir.

  Kızlık zar dikimi kesin çözüm mü?

  Kızlık zarı onarımının yapılma amacı birliktelik sonrası kanama görülmesidir. Uzman bir hekim tarafından yapılan onarım sonrası kanama mutlaka görülmektedir.

  Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2023

  Fiyat olarak bakıldığında genellikle makul seviyelerde fiyatlar görülür. Ortalama olarak 3000 TL ile 5000 TL arasında fiyatların ortaya çıktığı görülür. Aynı zamanda kızlık zar dikimi için farklı sağlık merkezlerinin uygulamaları farklıdır.

  Kızlık zarı tamiri operasyonu sonrası nelere dikkat edilmeli?

  Operasyon sonrasında hastaların belirli bir süre vajina sağlığına dikkat etmesi gerekir. Aynı zamanda zorlayıcı olan fiziksel aktivitelerden kaçınması da gerekebilir. Günümüzde bu tür  önlemler alınır.

  Dikimi yapılan kızlık zar %100 kanar mı?

  Yapılan dikim sonrasında zarın kanaması görülür. Hatta uzun süreler cinsel ilişkiye girmiş kişilerde de yine kanama görüldüğü bilinir. Günümüzde dikim ile ilk hale ulaşmak mümkündür.

  Tamir edilen kızlık zarı ilişkiye giren kişi tarafından anlaşılır mı?

  yapılan işlemin karşı taraftan anlaşılması mümkün olmaz. Esas olarak dikim ile eskisi gibi bir zar yapısı mümkün olabildiğinden dolayı bu tür dikim işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkün olur.

  Esnek yapıda kızlık zara sahip olanlar da kızlık zarını diktirebilir mi?

  Her türlü hastanın bu tür dikim için ameliyat ile tedavi olması mümkündür. Aynı zamanda dikim sonrasında aynen eskisi gibi bir zar yapısı ortaya çıkar.

  Doğum yapmış olanlar da kızlık zara diktirebilirler mi?

  Gerek doğum gerekse de cinsel ilişki nedeni ile bozulan bu tür zar yapıların eskisi gibi olması mümkündür. Bu tür nedenlerden dolayı kızlık zarı dikim işlemleri tercih edilir.

  Mastürbasyon sırasında parmak veya yabancı bir cisimle kızlık zarı bozulabilir mi?

  Eğer açıklık çok küçük ise bu tür işlemleri ile kızlık zarının bozulması mümkün olur. Bunun için zarın yapısının bilinmesi gerekir.

  İlginizi Çekebilir  Kürtaj

  Bozulan kızlık zarı kendiliğinden iyileşebilir mi?

  Genellikle eğer bozulma yüksek seviyede ise ameliyat işlemi ile zarın eski haline getirilmesi gerekir. Aynı zamanda kızlık zarı sorunlarının ortadan kaldırılması bu şekilde mümkün olur.

  Kişi kendi kızlık zarını kontrol edebilir mi?

  Bu konuda uzman doktordan yardım almak gerekebilir. Aynı zamanda kişinin bu konuda kendi kendine kontrol yapması sağlıklı değildir.

  Kızlık zar bozulmadan gebelik olabilir mi?

  Eğer bu zar zarar görmez ise gebelik mümkün olabilir. Günümüzde bazı hastalarda dış döllenme görülen durumlarda kızlık zarı zarar görmez.

  Kızlık zar bozulmadan kürtaj olabilir mi?

  Kürtaj bir alet ile yapıldığından dolayı kızlık zarının bozulması görülür. Bu nedenle kürtaj ile ortaya kızlık zarının bozulması çıkabilir.

  Kızlık zar dikim yaptırdığım anlaşılır mı?

  Genellikle uygulanan tedavi yöntemleri nedeni ile başarılı geçen işlemlerin bir sonucu olarak bu tür zarların yeniden dikildiği anlaşılmaz.

  Kızlık zar dikim ilişkide anlaşılır mı?

  İlişki sırasında kişinin bunu anlaması mümkün olmaz. Aynı zamanda kızlı zarının yeniden dikimi ile başarılı bir işlem yapılmış olur.

  Kızlık zar dikimi muayenede anlaşılır mı?

  Yapılan dikim işlemlerinin muayene sırasında anlaşılması zor olup, bu konuda doktorun tecrübesi önem taşır.

  Geçici kızlık zar dikimi anlaşılır mı?

  Yapılan işlemler sonucu dikilen zar birebir eskisi gibi olduğundan dolayı dikim yapıldığı anlaşılmaz.

  Kalıcı kızlık zar dikim anlaşılır mı?

  Kızlık zarının dikilmesi ile birlikte ilk haline benzer bir yapı ortaya çıktığı için bu tür yöntemlerin uygulanması bir sorun olmaz.

  Kızlık zarı kaç cm içerdedir?

  Kızlık zarı vajen denilen kısımın 1.5 cm içerisinde yer alan mukoza yapısında bir zar yapısıdır.

  Kızlık zar dikimi ne kadar dayanır?

  Kalıcı dikim ile uzun süreler dayanma mümkün olur. Bunun yanında geçici dikim ile daha erken dayanma görülür.

  Kızlık zarı dikimi ne zaman iyileşir?

  Bu tür kızlık zarı dikimi işlemlerinin yaklaşık 3 hafta sürede normale dönmesi mümkün olur.

  Instagram : @dr.burcukardasarslan 

  TV Programları
  Son Yazılar
  Blog Yazılarımıza Göz Atın!
  HPV Virüsü Tedavisi

  Human Papilloma Virüsü (HPV) Nedir? Tıp alanında human papilloma virüsü olarak da tanımlanan hpv bakterisi doğrudan sinirlerimize yerleşen bir tür viral bakteridir. Bu nedenle hpv tedavisi özellikle el ve ayaklarımız üzerinden uygulanır. Çünkü bu bakteri doğrudan el ve ayak derimizden içeri girebiliyor. Birçok virüs tiplerinde olduğu gibi human papilloma bakterisi de sinsi bir şekilde ilerler. […]

  Daha Fazla
  Vajina Daraltma

  Vajina Daraltma Nedir? Genişlemiş ve sıkılığını kaybetmiş vajinaların eski haline getirilmesi için yapılan işlemlere vajina daraltma denir. Bu işlemler vajinayı daraltmak ve eski haline getirmek için yapılır. Vajina daraltma hem jinekolojik hem de kozmetik olarak ele alınır. Güzel Görünmek Güzel görünmek sadece dış görünüş olarak olmaz. Kişisel anlamda bakımlı olmak kadar özel gölge anlamında da […]

  Daha Fazla
  Vajina (dış dudak) Estetiği

  Vajina (dış dudak) Estetiği Nedir? Tıbbi ismi vulvoplasti olan vajina dış dudak estetiği normalden fazla gelişen dış dudakların düzeltilmesi ve küçültülmesi için yapılan bir operasyondur. Vulvoplasti ameliyatı için bakireliğin bir önemi yoktur. Bakire olan kişilerde bu operasyona girebilirler. Ameliyat bölgesi kızlık zarının 2-3 cm altında kalır. Bu sebeple ameliyatta herhangi bir hasar görmesi olası değildir. […]

  Daha Fazla
  Vajinal Beyazlatma

  Vajinal Beyazlatma Nedir? Genital bölgede meydana gelen kararmaları  gidermek amacı ile kişilerin başvurduğu bir yöntemdir. Lazer ile yapılan bu işlemden birçok hasta memnun kalınmış ve çokça tercih edilen bir yöntemdir. Genital bölgede meydana gelen kararmalar kişilerde özgüven eksikliğine sebep olabilir. Bu sebeple bu tarz yöntemlere başvurarak hem daha güzel bir görüntü elde edilir hem de […]

  Daha Fazla
  ThermiVa Nedir?

  ThermiVa Nedir? Eskiden beri genital problemler kadınların korkulu rüyaları haline gelmiştir. Bu sorunlar sebebi ile kadınlar hem görüntü olarak rahatsız olurlar hem de buna bağlı özgüven problemleri yaşayabilirler. Bu sebeplere dayalı olarak da genital estetik yöntemlerine başvurulur. Bu alanda birçok tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Genital bölgede meydana gelen sarkma ve kırışıklıklar gündelik hayatı kötü yönde etkiler. […]

  Daha Fazla
  Labioplasti

  Labioplasti Ameliyatı Nedir? Anotomik olarak labia majorler küçük dudak olarak bilinen labia minor ların üstünü örttüğü için dışarıdan bakıldığı zaman görülmez. Labia minorlar iki adettir. Klitorisin üstünde katlanarak pli şeklinde birleşir. Labiumlar da çeşitli sebeplerden dolayı sarkma ve genişlemeler meydana gelir. Bunu düzeltmek için labioplasti ameliyatı yapılır. İç dudak estetiği nedir? Basit bir dille anlatacak […]

  Daha Fazla
  Kürtaj

  Kürtaj (Küretaj) Nedir? Günümüzde gebelik sırasında kullanılan bir yöntem olan kürtaj yöntemi ile gebeliğin erken sonlandırılması mümkün olur. Aynı zamanda bu  yöntemin uygulanması ile birlikte istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması mümkündür. Günümüzde gebelik aşamasında bazı durumlarda annenin sağlığı gözetilerek hastalara bu tedavi yöntemi uygulanabilir. Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılır? Gebeliğin 10. Haftasına kadar kürtaj yapılabilir. Bunun yanı sıra […]

  Daha Fazla
  Genital Estetik

  Genital estetiği nedir? Doğum ya da uzun süreli cinsel birliktelik nedeni ile ortaya çıkan sorunlar nedeni ile genital estetik uygulanabilir. Bu tür yöntemlerin uygulanması ile birlikte genital bölgenin daha sıkı ve daha düzgün olması mümkün olur. Günümüzde bu tür tedavi yöntemleri ile genital bölgelerde meydana gelen bozulmaların ortadan kaldırılması sağlanır. Genital estetik ameliyatları nasıl yapılır? […]

  Daha Fazla
  Kızlık Zarı Dikimi

  Kızlık Zarı Nedir? Kadın üreme organında bulunan zarsı yapının yırtılması ile ortaya çıkan sorunlarının ortadan kaldırılması aşamasında kızlık zarı dikimi tercih edilir. Bu yöntemin uygulanması ile birlikte hastalarda sorunların ortadan kalkması mümkün olur. Kızlık Zarı Dikimi Ne Zaman Yapılmalıdır? Yırtılmış kızlık zar dikimi için belirli bir süre bulunmaz. Bunun yanı sıra aynı zamanda gerdek gecesinin […]

  Daha Fazla