Vajina Daraltma

Vajina Daraltma
Doktora Danışın!

  Vajina Daraltma Nedir?

  Genişlemiş ve sıkılığını kaybetmiş vajinaların eski haline getirilmesi için yapılan işlemlere vajina daraltma denir. Bu işlemler vajinayı daraltmak ve eski haline getirmek için yapılır. Vajina daraltma hem jinekolojik hem de kozmetik olarak ele alınır.

  Güzel Görünmek

  Güzel görünmek sadece dış görünüş olarak olmaz. Kişisel anlamda bakımlı olmak kadar özel gölge anlamında da güzel görünmek kişileri mutlu eder. Yaşın ilerlemesiyle bunlar daha önemli hale gelir.

  Vajina Daraltma Ameliyatları Neden Yapılır?

  Çeşitli sebeplerden dolayı zamanla Vajina da bollaşma ve genişleme meydana gelebilir. Bu bollaşmalar haddinden fazla olduğu zaman sıkıntı yaratmaya başlar. Bu sebeple, bu durumla karşı karşıya kalan kadınlar vajina daraltma ameliyatı olmak ve bu sorunu ortadan kaldırmak isteyebilirler.

  Vajina Daraltma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Tıbbi adı Vajinoplasti olan ameliyat süreleri, operasyon şekline göre değişiklik gösterir. Lazer ile yapılan operasyonlar 15 dakika gibi kısa bir süre içinde sona erer. Dikişli işlemler ise süre olarak daha uzundur. Yaklaşık 35-40 dakika sürer. Operasyonlar anestezi altında yapılır.

  Lazerle Ameliyatsız Vajina Daraltma

  Teknoloji çağının getirdiği kolaylıklardan bir de lazer operasyonlarıdır. Lazer, vajina daraltma işlemlerinde de kullanılır. Bu ışın tedavisi sayesinde herhangi bir kesi ve dikiş yapmak gerekmez. Cerrahi müdahalelere göre çok daha az risk taşıyan bu operasyon, hasta açısından da oldukça kolaydır.

  Bu işlemden sonra uzun süren ağrı ve sancılar ile karşılaşmazsınız. Bu işlem için anestezi gerekmez. Vajinanın içine prob aracılığı ile lazer ışınları gönderilir. Lazer ışınları vajinanın 3 mm kadar içine girer. Işınlar yardımıyla yapılır.

  Vajina Daraltma ile Birlikte Kızlık Zarı Dikimi

  Vajina Ameliyatları oldukça basit ve kısa süren ameliyatlardır. Daraltma işlemi yapılırken isteğe göre kızlık zarı dikimi de yapılır. Bu işlemler lazer ile  de yapılır. Hem acısız hem de kısa süren bu işlem oldukça basit bir işlemdir.

  Vajina Daraltma Ameliyatları Kaç Çeşittir?

  2 çeşit vajina daraltma Ameliyatı vardır. Bunlardan biri lazerli sistemdir. Lazer ışınları ile yapılan bu yöntem çok daha acısız ve kısa sürer. Bu yöntem daha fazla tercih edilen yöntemdir. Bir diğer yöntem cerrahi müdahale ile yapılan operasyondur. Bu operasyon kesi ve dikiş işlemleri yapılarak olur. Ancak günümüzde teknolojinin gelişmesiyle cihaz destekli minimal invaziv ameliyatlar uyguladığımız İçin işlem sonrası süreçler hastalar İçin çok konforludur.

  İlginizi Çekebilir  ThermiVa Nedir?

  Vajina küçük dudak ameliyatı nedir?

  Bu işlem labioplasti olarak adlandırılır. İç dudak olarak adlandırılan labium minörlerin küçültülmesi, estetik ve sağlık yönünden daha iyi bir hâle getirilmesidir.

  Vajina beyazlatma işlemi ne kadar?

  Genital bölgede renk açma işlemi ortalama 2000-3000₺ arkasındadır.İşlem sırasında kullanılacak lazer cihazına,yapılacak atış sayısına,bölgenin genişliğine ve kararmanın derinliğine göre fiyat belirlenmektedir.

  Vajina estetik ameliyatını hangi bölüm yapar?

  Kadın doğum – jinekoloji ve plastik cerrahi tarafından yapılmaktadır. Fakat anatomik ve fizyolojik yönden bu işlemi bir kadın doğum hekiminin gerçekleştirmesi daha uygun ve sağlıklı olan olacaktır.

  Vajina beyazlatma işlemi nasıl yapılır?  

  Genital bölgede renk açma işlemi en başarılı şekilde lazer kullanarak yapılmaktadır.

  Vajina beyazlatma işlemi ne kadar?

  İşlem sırasında kullanılacak lazer cihazına, yapılacak atış sayısına, bölgenin genişliğine ve kararmanın derinliğine göre fiyat belirlenmektedir.

  Vajina beyazlatma zararlı mı?

  Genital bölgede yapılan renk açma işlemi lazerlerin etkisi ile koyulaşan kötü tabakanın atılması sağlanıp, alttan yeni sağlıklı dokunun gelmesini sağlayarak yapıldığından, herhangi bir zararı yoktur.

  Vajina beyazlatma kalıcı mı?

  Kararmaya sebep olan etkenler ortadan kaldırıldığı takdirde kalıcıdır. Etkenler devam ettirildiği sürece kararma devam edip işlem tekrarı gerekebilir.

  Vajina Daraltma Fiyatları 2024

  Herhangi bir riski bulunmayan bu ameliyatlar hastaların genital bölgedeki kusurlarının giderilmesi için yapılır. Bu kusurlar ve operasyon yöntemleri değişiklik gösterir. labioplasti yani iç dudak küçültülmesi ve vajinoplasti , g noktası estetiği en sık tercih edilen operasyonlardır. Yapılan ek uygulamalara göre ameliyat fiyatları değişir. Bunun yanında vajinada olan esnemenin miktarına göre de fiyatlarda artış görülebilir.

  Vajina Daraltma Doğum Yapmamış Kadınlarda Uygulanabilir Mi?

  Bu işlemler isteyen her kadın için uygulanabilir. Genital bölge ile ilgili sorun yaşayan her kadın bu operasyonu geçirebilir. Dolayısıyla doğum yapmamış kadınların vajina daraltma operasyonuna girmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

  İlginizi Çekebilir  Labioplasti

  Vajina Daraltma Ameliyatları Neler Kazandırır?

  Bu operasyonlar birçok sebebe bağlı olarak yapılabilir. 6-8 haftalık aralıklar ile 3-4 seans olarak uygulanan işlemler partnerler arasında cinsel uyarılmayı artırmak, orgazmı kolaylaştırmak ya da idrar kaçırma sorunlarının tedavisi için uygulanır.

  Vajina Daraltma Operasyonunun Ne Gibi Riskleri Vardır?

  Vajinoplasti bazen genel anestezi bazen de lokal anestezi olarak yapılır. Operasyon riskleri arasında bu konuda deneyimli bir hekim tarafından işlemler yapılmadığında kanama, fazla doku kaybedilmesi sebebi ile ilişki esnasında ağrılar ya da hiç ilişkiye girememe gibi sorunlar ve enfeksiyon riskleri mevcuttur. İyileşme süresi ise 4-6 haftayı bulabilir. Ama bu süreçte enfeksiyon riski olduğundan dikkatli olunmazsa bu iyileşme süresi daha da uzayabilir.

  Lazerle Vajina Daraltma (Vajinoplasti) Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Herhangi bir dikiş ve kesi gerektirmediği için lazerle vajina daraltma operasyonu daha çok tercih edilir. Çünkü bu yöntem hasta açısından oldukça kolaydır. Hem ağrı ve acı hem de anestezi yoktur.

  Vajina içine prob yardımı ile lazer ışınları gönderilir. Bu lazer ışınları vajinanın 3 cm kadar içine gönderilir. Bu ışınlar dokuları ısıtarak doku içinde bulunan kollajen ve fibroblastları aktive eder.

  Vajina Daraltma Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Normal Hayata Dönülür?

  Vajinoplasti ameliyatı oldukça kolay bir operasyondur.  Hastalar bu operasyon esnasında ağrı çekmek durumunda kalmazlar. Kısa süren bir işlemin ardından ameliyat tamamlanır. Ameliyat sonrası ise dikkatli davranmak önemlidir. Bu normale dönüş süresi 4 ila 6 haftaya kadar sürebilir.

  Vajina Daraltma Sonrası Vajina Yeniden Genişler Mi? Ameliyat Kalıcı Mı?

  Vajinoplasti ameliyatı kalıcı bir ameliyattır. Zaten bu ameliyatta önemli olan kalıcı bir sıkılık elde etmektir. Dolayısıyla önemli bir hasar görmedikçe herhangi bir sıkıntı olma olasılığı yoktur. Bu hasar da ancak doğum gibi büyük bir operasyon sebebi ile olabilir. Böyle bir durum olmadığı sürece vajinanın tekrar genişleme olasılığı son derece düşüktür.

  Vajinoplasti Ameliyatı İçin Doktorunuzu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Vajinoplasti ameliyatı son derece önemli bir operasyondur. Bu sebeple doktor seçiminde dikkatli olmak gerekir. Vajina daraltma ameliyatı olacağınız doktorun bu konuda tecrübeli ve uzmanlaşmış olması son derece önemlidir.

  İlginizi Çekebilir  Kızlık Zarı Dikimi

  Acemi bir doktorun hata yapma olasılığı daha yüksektir. Dolayısıyla doktor ve klinik seçiminde son derece dikkatli ve seçici olmak son derece önemlidir. Özellikle daraltma gibi hassas bir konuda daha da dikkatli olmak gerekir.

  Vajina Daraltma, Gençleştirme Vajinoplasti Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Cinsel İlişkiye Girilmesi

  Önerilir?

  Vajinoplasti ameliyatı sonrası iyileşme süresi 4 ila 6 hafta arası sürebilir. Ama 1-1 buçuk ayda dokular büyük oranda iyileşir. Bu süre zarfında cinsel ilişkiye girmek dokuların daha geç iyileşmesine ve operasyondan istenilen oranda bir verim alınamamasına sebep olur.

  Vajina Sıkılaştırma Ameliyatından Sonra Ne Zaman Dikiş Aldırmak İçin Kliniğe Başvurulur?

    Operasyon sonrası atılan dikişler takriben 2-3 hafta gibi bir süre içinde alınması gerekir. Bu süre zarfında kliniğe başvurarak dikişleri aldırmak gerekir.

  Vajinayı Daraltma Ameliyatı İçin İstanbul Dışından Gelip Aynı Gün Geri Dönmek Mümkün Müdür?

  Bu operasyon çok kısa sürer. Kesik atılarak yapılan ameliyat 45 ila 1 saat arasında sürer. Lazer ile yapılan ameliyat ise 15 ila 30 dakika arasında bir süre içerisinde tamamlanır. Bu sebeple gün içinde gelip operasyon geçirip tekrar dönmek mümkündür.

  Vajinayı Daraltma Ameliyatlarından Sonra Vajinal Yapılar Yeniden Eski Haline Döner Mi?

  Ameliyat sonrası vajinal yapılar tamamen eski halini alır. Ve bundan sonrasında çok önemli hasarlar almadığı sürece şeklini muhafaza eder. Bu önemli hasarlara doğum yapmak örneğini verebiliriz. Bu tarz bir durum ile karşılaşılmadığı sürece herhangi bir sıkıntı meydana gelmez. Operasyon tamamlandıktan sonra birkaç ay süren bir iyileşme süresi vardır. Bu süre tamamlandığında vajina tamamen doğal halini alır.

  Lazerle Vajina Sıkılaştırma Ameliyatlarının Ücreti Fiyatı Nedir Vajina Daraltma Ameliyatı Ne Kadar

  Tutar?

  Lazer ile daraltma kesik atılarak yapılan işlemlere göre daha basit ve kolaydır. Bu sebeple daha çok tercih edilir. Lazerle vajina daraltma ameliyatının ücreti vajinanın bollaşma ve genişleme durumuna göre belirlenir.

  TV Programları
  Son Yazılar
  Blog Yazılarımıza Göz Atın!
  HPV Virüsü Tedavisi

  Human Papilloma Virüsü (HPV) Nedir? Tıp alanında human papilloma virüsü olarak da tanımlanan hpv bakterisi doğrudan sinirlerimize yerleşen bir tür viral bakteridir. Bu nedenle hpv tedavisi özellikle el ve ayaklarımız üzerinden uygulanır. Çünkü bu bakteri doğrudan el ve ayak derimizden içeri girebiliyor. Birçok virüs tiplerinde olduğu gibi human papilloma bakterisi de sinsi bir şekilde ilerler. […]

  Daha Fazla
  Vajina Daraltma

  Vajina Daraltma Nedir? Genişlemiş ve sıkılığını kaybetmiş vajinaların eski haline getirilmesi için yapılan işlemlere vajina daraltma denir. Bu işlemler vajinayı daraltmak ve eski haline getirmek için yapılır. Vajina daraltma hem jinekolojik hem de kozmetik olarak ele alınır. Güzel Görünmek Güzel görünmek sadece dış görünüş olarak olmaz. Kişisel anlamda bakımlı olmak kadar özel gölge anlamında da […]

  Daha Fazla
  Vajina (dış dudak) Estetiği

  Vajina (dış dudak) Estetiği Nedir? Tıbbi ismi vulvoplasti olan vajina dış dudak estetiği normalden fazla gelişen dış dudakların düzeltilmesi ve küçültülmesi için yapılan bir operasyondur. Vulvoplasti ameliyatı için bakireliğin bir önemi yoktur. Bakire olan kişilerde bu operasyona girebilirler. Ameliyat bölgesi kızlık zarının 2-3 cm altında kalır. Bu sebeple ameliyatta herhangi bir hasar görmesi olası değildir. […]

  Daha Fazla
  Vajinal Beyazlatma

  Vajinal Beyazlatma Nedir? Genital bölgede meydana gelen kararmaları  gidermek amacı ile kişilerin başvurduğu bir yöntemdir. Lazer ile yapılan bu işlemden birçok hasta memnun kalınmış ve çokça tercih edilen bir yöntemdir. Genital bölgede meydana gelen kararmalar kişilerde özgüven eksikliğine sebep olabilir. Bu sebeple bu tarz yöntemlere başvurarak hem daha güzel bir görüntü elde edilir hem de […]

  Daha Fazla
  ThermiVa Nedir?

  ThermiVa Nedir? Eskiden beri genital problemler kadınların korkulu rüyaları haline gelmiştir. Bu sorunlar sebebi ile kadınlar hem görüntü olarak rahatsız olurlar hem de buna bağlı özgüven problemleri yaşayabilirler. Bu sebeplere dayalı olarak da genital estetik yöntemlerine başvurulur. Bu alanda birçok tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Genital bölgede meydana gelen sarkma ve kırışıklıklar gündelik hayatı kötü yönde etkiler. […]

  Daha Fazla
  Labioplasti

  Labioplasti Ameliyatı Nedir? Labioplasti, kadın cinsel organlarının dış kısımlarından biri olan labia minora veya labia majora dudaklarının şeklini veya boyutunu değiştirmek için yapılan bir cerrahi işlemdir. Labioplasti genellikle estetik veya işlevsel amaçlarla labioplasti yapılır. Labioplasti Neden Tercih Edilir? Kadınların cinsel organlarının dış kısımlarını değiştirmeyi amaçlayan bir cerrahi işlem olan labioplasti, belirli durumlarda ve kişinin tercihlerine […]

  Daha Fazla
  Kürtaj

  Kürtaj Nedir? Günümüzde gebelik sırasında kullanılan bir yöntem olan kürtaj yöntemi ile gebeliğin erken sonlandırılması mümkün olur. Aynı zamanda bu  yöntemin uygulanması ile birlikte istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması mümkündür. Günümüzde gebelik aşamasında bazı durumlarda annenin sağlığı gözetilerek hastalara bu tedavi yöntemi uygulanabilir. Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılır? Gebeliğin 10. Haftasına kadar kürtaj yapılabilir. Bunun yanı sıra aynı […]

  Daha Fazla
  Genital Estetik

  Genital estetiği nedir? Doğum ya da uzun süreli cinsel birliktelik nedeni ile ortaya çıkan sorunlar nedeni ile genital estetik uygulanabilir. Bu tür yöntemlerin uygulanması ile birlikte genital bölgenin daha sıkı ve daha düzgün olması mümkün olur. Günümüzde bu tür tedavi yöntemleri ile genital bölgelerde meydana gelen bozulmaların ortadan kaldırılması sağlanır. Genital estetik ameliyatları nasıl yapılır? […]

  Daha Fazla
  Kızlık Zarı Dikimi

  Kızlık Zarı Dikimi Nedir? Tıbbi olarak himenoplasti olarak da adlandırılan kızlık zarı dikimi, kadının kızlık zarını yeniden oluşturur veya düzeltir. Kültürel veya dini nedenlerle, özellikle bazı toplumlarda bekaretin simgesi olarak görülen kızlık zarının yeniden yapılması istenir. Kızlık zarı dikimi genellikle lokal anestezi altında yapılır. Cerrah, kızlık zarı dikimi için vajinanın içerisindeki dokudan veya kızlık zarının […]

  Daha Fazla