Genital Estetik

Genital Estetik
Doktora Danışın!

  Genital estetiği nedir?

  Doğum ya da uzun süreli cinsel birliktelik nedeni ile ortaya çıkan sorunlar nedeni ile genital estetik uygulanabilir. Bu tür yöntemlerin uygulanması ile birlikte genital bölgenin daha sıkı ve daha düzgün olması mümkün olur. Günümüzde bu tür tedavi yöntemleri ile genital bölgelerde meydana gelen bozulmaların ortadan kaldırılması sağlanır.

  Genital estetik ameliyatları nasıl yapılır?

  Bu tür işlemler vajina daraltma işlemleri olarak bilinir.  Aynı zamanda bu tür yöntemlerin cerrahi ya da cerrahi olmayan çeşitleri bulunur. Genital estetiği ile ilgili farklı sağlık merkezlerinin çeşitli uygulamaları bulunur. Aynı zamanda hastaların iyileşme sürelerinin ve bunun dışında hastaların tedavi sürelerinin de başarılı bir şekilde tamamlanması mümkün olur.

  Genital estetik kimlere uygulanır?

  Ergenlik çağına gelmiş herkese uygulanabilir. Bunun için evli veya bekar olmak gerekmez. İhtiyaç duyan herkese yapılabilir.

  Genital estetik hangi durumlarda olur?

  Doğuştan gelen anatomik deformasyonlar yaş menapoz doğumlar gibi etkenlere bağlı yapısal değişimlerin giderilmesi ve yaşam kalitesinin arttırılması amacıyla yapılabilir.

  Genital estetiği ameliyatları kimler tarafından yapılmalıdır?

  Labioplasti adı verilen bu tür yöntemlerin uygulanması aşamasında genellikle plastik cerrahi uzmanlarının yanı sıra aynı zamanda jinekologlar da görev alır. Bunun dışında sağlık merkezi seçimi esnasında genellikle hastaların merdiven altı olarak  tabir edilen sağlık kuruluşlarından uzak durması gerekebilir. Sertifikalı ve sağlık bakanlığı onaylı sağlık merkezlerinden yardım alabilirsiniz.

  Genital estetiği ameliyatları neleri kapsar?

  Bu tür işlemlerin uygulanması ile birlikte iç dudak işlemlerinin yanı sıra büyük dudak işlemleri de uygulanır. Aynı zamanda bu tür tedavilerin uygulanması aşamasında vajina daraltma işlemlerinin yanı sıra aynı zamanda klitoral işlemlerinin uygulandığı da görülür. Yine bu tür genital estetiği işlemlerinin uygulanması ile birlikte kızlık zarı dikimi de mümkün olur.

  Genital estetiği sonrası hakkında bilinmesi gerekenler

  Bu tür işlemler ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususlar bulunur. Öncelikle bu tür işlemlerin uygulanması ile birlikte hastalarda estetik sorunlarının ortadan kalkması mümkün olur. Bunun yanında yapılan işlemler ile kızlık zarı zarar görmez. Aynı zamanda bu tür işlemlerin uygulanması ile birlikte kişinin cinsel sağlık için yeterli bir sağlığa kavuşması mümkün olur.

  İlginizi Çekebilir  Labioplasti

  Uygulanan bu tür yöntemlerde kalıcı bir iz kalmaz. Aynı zamanda uygulanan dikme için ipler genellikle kaybolan ipler olduğundan dolayı işlem sonrasında ameliyata dair herhangi bir iz ve emare görülmez. Ameliyat sonrası oluşan ödem yapıların giderilmesi mümkündür.

  En sık yapılan genital estetik ameliyatları nelerdir?

  En sık yapılan genital estetik operasyonları arasında labioplasti adı verilen yöntem ön plana çıkar. Aynı zamanda bu yöntemin uygulanması ile birlikte hastalarda ortaya çıkan vajina iç dudak sorunlarının ortadan kalkması mümkün olur. Günümüzde iç dudak işlemleri başarı ile yerine getirilir.

  Bunun dışında vajinoplasti adı verilen estetik işlemleri ile vajinanın daraltılması mümkün olur. Genellikle bu iki yöntem bu alanda en çok uygulanan yöntemler arasında yer alır. Aynı zamanda hastaların tedavisi aşamasında ihtiyaç duyulan bu tür yöntemlerin kullanılması ile birlikte hastaların başarılı bir şekilde tedavi edilmesi mümkün olur.

  Labioplasti (Labium estetiği- büyük ve küçük dudaklara yapılan müdahaleler)

  Vajina yapısı içerisinde bulunan bu yapıların düzeltilmesi için iç kısımda yer alan küçük dudakların düzeltilmesi labioplasti olarak isimlendirilir. Vajina girişinde yer alan büyük dudak ve küçük dudak yapılarının niteliklerinin iyileştirilmesi aşamasında kullanılan bu tür yöntemlerin uygulanması ile birlikte hastalarda tedavi imkanların sağlıklı bir şekilde tamamlanması mümkün olur.

  18 yaşını aşmış herkese uygulanabilen bu yöntem sayesinde büyük dudak alt kısmında bulunan küçük dudak yapısının eski haline getirilmesi mümkün olur. Aynı zamanda bu tür yöntemlerin uygulanması ile birlikte daha kaliteli bir cinsel ilişki mümkün olabilir. Günümüzde tedavi aşamasında bu tür yöntemlerin uygulandığı görülür.

  Vaginoplasti (Vajina estetiği – vajina daraltma işlemleri)

  Kadın üreme organı ile ilgili tedavi yöntemleri arasında bulunan genital estetik yöntemleri arasında bulunan vaginoplasti ile kadın vajina duvarında meydana gelen bozulmaların ve sarkmaların ortadan kaldırılması mümkün olur. Aynı zamanda sağlıklı bir yapıya kavuşturulması amacı ile lazer yöntemi kullanılarak bu yapının daha sıkı bir hale getirilmesi mümkün olur.

  İlginizi Çekebilir  Vajina (dış dudak) Estetiği

  Çeşitli nedenlerden dolayı vajina yapısında meydana gelen bozulmaların ortadan kaldırılması amacı ile tercih edilen bu yöntemin uygulanması ile birlikte kadın üreme organında daralma mümkün olabilir. Aynı zamanda daha sağlıklı bir iyileşme sürecinin sağlanması amacı ile genital estetiği uygulamalarının uzman hekim nezaretinde yerine getirilmesi gerekir.

  Doğum sonrası yırtılma izlerinin onarılması

  Genellikle aşırı kilolar ya da doğum nedeni ile meydana gelen bozulmaların ortadan kaldırılması aşamasında genital estetiği uygulamalarının ortaya çıktığı görülür. Aynı zamanda doğum sonrasında meydana gelen yırtılma izlerinin ortadan kaldırılması aşamasında ihtiyaç duyulan bu tür çözümlerin sağlanması aşamasında da tedavi mümkün olur.

  Doğum sonrası ortaya çıkan yırtıkların ortadan kaldırılması aşamasında dikkat çeken bu tür detayların ortadan kaldırılması aşamasında plastik cerrahi işlemlerinin yanı sıra jinekolog doktorlar da ameliyat yapabilir. İşlemlerin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için tedavi öncesinde hastaların sağlık muayenesinden geçmesi gerekir. Aynı zamanda sağlıklı bir vajina yapısı oluşturmak için bu tür tedavi yöntemleri benimsenir.

  Mons pubis (vajina üst kısımları-dudaklar bölgesi) dolgunlaştırılması

  Venüs tepesi olarak da isimlendirilen bu bölge kadın uyarımı için önemli bir bölge olup, aynı zamanda sağlıklı bir cinsel birliktelik için önem arz eder. Günümüzde bu tür organ yapılarının daha dolgun olarak yapılandırılması amacı ile estetik çalışmalar yapılır. Bu tür genital estetiği çalışmalara ile daha dolgun yapıların ortaya çıkması mümkün olur.

  Aynı zamanda bu bölge bir yağ doku olduğundan dolayı yağ takviyesi yapılarak daha dolgun bir yapının ortaya çıkması mümkün olur. Günümüzde bu tür tedavi yöntemlerinin uygulanması ile birlikte hastaların daha sağlıklı bir cinsel hayata kavuşması ve sağlık sorunlarının ortadan kaldırılması mümkün olur. Günümüzde sağlık sorunlarının bu şekilde ortadan kaldırılması mümkündür.

  İlginizi Çekebilir  HPV Virüsü Tedavisi

  Genital estetik yaptıranlar

  Kadınlar bu tür tedavi yöntemlerine yaklaşım olarak tereddüt duyabilirler. Aynı zamanda sağlık alanında ihtiyaç duyulan çözümlerin ortaya çıkması ile birlikte bu tür yöntemlerin daha fazla kişi tarafından tercih edildiği bilinir. Günümüzde estetik anlamında bu tür uygulamaların ön plana çıkması ile birlikte daha başarılı sonuçların ortaya çıktığı görülür. Genital estetiği konusunda işlem yaptıranların yorumları hakkında internetten bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Aynı zamanda bu tür tedavi yöntemlerinin uygulanması ile birlikte ihtiyaç duyulan çözümlerin hayata geçirilmesi ile birlikte özellikle son dönemde kadınların bu tür yöntemlere dönük çalışmalardan daha başarılı sonuçlar alması mümkün olur. Aynı zamanda estetik sorunlarının  ortadan kaldırılması aşamasında bu yöntemler ön plana çıkar.

  Genital estetik fiyatları 2024

  Fiyat olarak bakıldığında ise genellikle  uygun fiyatlar göze çarpar. Aynı zamanda hastaların özelliklerine göre tedavilerin içerikleri değişebildiği için farklı fiyatların bulunduğu söylenebilir. Günümüzde çeşitli sağlık merkezlerinde farklı fiyatlar ön plana çıkar. Aynı zamanda sağlık alanında ihtiyaç duyulan çözümlerin karşılanması ile birlikte bu tür çözümlerin sunulması mümkündür.

  Birçok sağlık merkezinde uygulanan bu tür yöntemlerin kullanılması ile birlikte aynı zamanda sağlıklı bir cinsel hayat mümkün olur. Günümüzde sağlık alanında ihtiyaç duyulan bu tür yöntemlerin uygun fiyatlar ile dahil edilmesi  mümkün olur. Aynı zamanda insanlar genital estetik fiyatları ile ilgili farklı sağlık merkezlerinden fiyat alarak karşılaştırma yaparak daha iyi sonuçlar elde edebilirler.

  TV Programları
  Son Yazılar
  Blog Yazılarımıza Göz Atın!
  HPV Virüsü Tedavisi

  Human Papilloma Virüsü (HPV) Nedir? Tıp alanında human papilloma virüsü olarak da tanımlanan hpv bakterisi doğrudan sinirlerimize yerleşen bir tür viral bakteridir. Bu nedenle hpv tedavisi özellikle el ve ayaklarımız üzerinden uygulanır. Çünkü bu bakteri doğrudan el ve ayak derimizden içeri girebiliyor. Birçok virüs tiplerinde olduğu gibi human papilloma bakterisi de sinsi bir şekilde ilerler. […]

  Daha Fazla
  Vajina Daraltma

  Vajina Daraltma Nedir? Genişlemiş ve sıkılığını kaybetmiş vajinaların eski haline getirilmesi için yapılan işlemlere vajina daraltma denir. Bu işlemler vajinayı daraltmak ve eski haline getirmek için yapılır. Vajina daraltma hem jinekolojik hem de kozmetik olarak ele alınır. Güzel Görünmek Güzel görünmek sadece dış görünüş olarak olmaz. Kişisel anlamda bakımlı olmak kadar özel gölge anlamında da […]

  Daha Fazla
  Vajina (dış dudak) Estetiği

  Vajina (dış dudak) Estetiği Nedir? Tıbbi ismi vulvoplasti olan vajina dış dudak estetiği normalden fazla gelişen dış dudakların düzeltilmesi ve küçültülmesi için yapılan bir operasyondur. Vulvoplasti ameliyatı için bakireliğin bir önemi yoktur. Bakire olan kişilerde bu operasyona girebilirler. Ameliyat bölgesi kızlık zarının 2-3 cm altında kalır. Bu sebeple ameliyatta herhangi bir hasar görmesi olası değildir. […]

  Daha Fazla
  Vajinal Beyazlatma

  Vajinal Beyazlatma Nedir? Genital bölgede meydana gelen kararmaları  gidermek amacı ile kişilerin başvurduğu bir yöntemdir. Lazer ile yapılan bu işlemden birçok hasta memnun kalınmış ve çokça tercih edilen bir yöntemdir. Genital bölgede meydana gelen kararmalar kişilerde özgüven eksikliğine sebep olabilir. Bu sebeple bu tarz yöntemlere başvurarak hem daha güzel bir görüntü elde edilir hem de […]

  Daha Fazla
  ThermiVa Nedir?

  ThermiVa Nedir? Eskiden beri genital problemler kadınların korkulu rüyaları haline gelmiştir. Bu sorunlar sebebi ile kadınlar hem görüntü olarak rahatsız olurlar hem de buna bağlı özgüven problemleri yaşayabilirler. Bu sebeplere dayalı olarak da genital estetik yöntemlerine başvurulur. Bu alanda birçok tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Genital bölgede meydana gelen sarkma ve kırışıklıklar gündelik hayatı kötü yönde etkiler. […]

  Daha Fazla
  Labioplasti

  Labioplasti Ameliyatı Nedir? Labioplasti, kadın cinsel organlarının dış kısımlarından biri olan labia minora veya labia majora dudaklarının şeklini veya boyutunu değiştirmek için yapılan bir cerrahi işlemdir. Labioplasti genellikle estetik veya işlevsel amaçlarla labioplasti yapılır. Labioplasti Neden Tercih Edilir? Kadınların cinsel organlarının dış kısımlarını değiştirmeyi amaçlayan bir cerrahi işlem olan labioplasti, belirli durumlarda ve kişinin tercihlerine […]

  Daha Fazla
  Kürtaj

  Kürtaj Nedir? Günümüzde gebelik sırasında kullanılan bir yöntem olan kürtaj yöntemi ile gebeliğin erken sonlandırılması mümkün olur. Aynı zamanda bu  yöntemin uygulanması ile birlikte istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması mümkündür. Günümüzde gebelik aşamasında bazı durumlarda annenin sağlığı gözetilerek hastalara bu tedavi yöntemi uygulanabilir. Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılır? Gebeliğin 10. Haftasına kadar kürtaj yapılabilir. Bunun yanı sıra aynı […]

  Daha Fazla
  Genital Estetik

  Genital estetiği nedir? Doğum ya da uzun süreli cinsel birliktelik nedeni ile ortaya çıkan sorunlar nedeni ile genital estetik uygulanabilir. Bu tür yöntemlerin uygulanması ile birlikte genital bölgenin daha sıkı ve daha düzgün olması mümkün olur. Günümüzde bu tür tedavi yöntemleri ile genital bölgelerde meydana gelen bozulmaların ortadan kaldırılması sağlanır. Genital estetik ameliyatları nasıl yapılır? […]

  Daha Fazla
  Kızlık Zarı Dikimi

  Kızlık Zarı Dikimi Nedir? Tıbbi olarak himenoplasti olarak da adlandırılan kızlık zarı dikimi, kadının kızlık zarını yeniden oluşturur veya düzeltir. Kültürel veya dini nedenlerle, özellikle bazı toplumlarda bekaretin simgesi olarak görülen kızlık zarının yeniden yapılması istenir. Kızlık zarı dikimi genellikle lokal anestezi altında yapılır. Cerrah, kızlık zarı dikimi için vajinanın içerisindeki dokudan veya kızlık zarının […]

  Daha Fazla